Göz Altı Torbalarından Kesin Kurtulma Yöntemleri

1
123
views

Göz altı torbaları kadınlar ve erkeklerde görülebilen bir durumdur. Göz altı torbaları genellikle düzensiz beslenme, uykusuzluk, yorgunluk gibi sebeplerden meydana gelir. Peki göz altı torbalarından nasıl kurtulabilirim? Göz altı torbaları nasıl geçer? Göz altı torbası nedir? Göz altı torbalarım için bitkisel çözüm var mı? Göz altı torbaları için bitkisel çözümler nelerdir? Sizler için göz altı torbalarından kurtulmanın bitkisel yollarını paylaşıyoruz.

Göz Altı Torbaları için Salatalık Dilimleri

Neredeyse herkesin bildiği bir yöntem salatalık. Salatalık dilimlerini gözlerinizin üzerine yerleştirin ve yaklaşık olarak on dakika bekleyin. Salatalık yüksek miktarda su içerir. Bu suda vücudunuzu nemlendirmeye yardımcı olur. Salatalık sayesinde göz altı torbalarınız hafifleyecektir.

Göz Altı Torbaları için Aloe Vera Kullanma

Aloe vera sağlık alanında, şampuanlarda ve hayatımızın bir çok alanında kullanılmaktadır. Peki aloe vera nedir? Aloe vera göz altı torbalarına nasıl iyi gelir?

Aloe vera cildinizi nemlendirmenizde ve cilt tonunuzu eşitlemenize yardımcı olur. Siz de aloe veranın içerisindeki jel yardımı ile göz altı torbalarınıza masaj  yaparak sorunu çözebilirsiniz.

Göz Altı Torbaları için Nemli Havlu Yöntemi

Göz altı torbalarınızdan rahatsız iseniz ve evde kolayca kullanabileceğiniz bir yöntem arıyorsanız bu yöntem tam size göre. Göz altı torbaları için nemli havlu yöntemi. Peki nemli havlu göz altı torbalarına etki eder mi? Göz altı torbaları için nemli havlu nasıl kullanılır?

Bir gece önceden nemli bir havluyu buzdolabına yerleştirin. Sonra sabah uyandığınızda, havluyu gözlerinizin üzerine dikkatlice yerleştirin.(Çok soğuk olması önerilmez, sıcaklığı doğru şekilde ayarlamalısınız.) Gözlerinize yerleştirdiğiniz havluyu yaklaşık olarak  5 dakika gözlerinizin üzerinde bekleterek göz altı torbalarından kurtulabilirsiniz.

Göz Altı Torbalarından Kesin Kurtulma Yöntemleri

Göz altı torbalarından kesin kurtulmak için yapabileceğiniz bir kaç yöntem var.

  • Düzenli bir uyku alışkanlığı edinin.
  • Günlük olarak 6-8 saat arasında uyuyun.
  • Aşırı yağlı, tuzlu yemek ve gıdalardan uzak durun.
  • Göz çevrenizi düzenli olarak nemlendirin.
  • Günde en az 2 litre su için.
  • Mevsimine uygun meyve ve sebzeleri tüketin.
  • Alkol ve sigara her şeyin düşmanı. Bunu unutmayın.

Göz altı torbalarınızı nasıl iyileştirebileceğiniz ile ilgili bir kaç yöntemden bahsettik. Farklı yöntemleriniz var ise yorum kısmından bizler ile paylaşabilirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.